Dzień Tańca

29 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Tańca. Jak powszechnie wiadomo, taniec to wspaniała forma aktywności ruchowej dająca wiele radości i zadowolenia.

Z tej właśnie okazji, w Przedszkolu Samorządowym w Sobolewie odbywał się pokaz tańca. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności taneczne w wybranym tańcu Europejskim.

Mogliśmy zobaczyć takie tańce, jak: Taniec Pizzy, Polonez, Taniec Francuski, Taniec Węgierki Czardasz, Tarantela oraz Grecki taniec Zorba.

W charakterze gości głównych wystąpił bboy Siemek - tancerz, choreograf, nauczyciel wychowania fizycznego i akrobatyki. Współtworzył pierwszą oficjalną grupę breakdance w Białymstoku – WHSB – White HillsideBreakers. Członek ekipy Freakish Style Crew – FAHS oraz Ekipy OCB Crew i BangersCrew. Pomysłodawca projektu Dom Latających Tancerzy. Wspierała go jego uczennica bgirl Kornelia. Dzięki występom gości dzieci mogły poznać nowy im styl tańca breakdance.